Kontakt z nami

Zapytaj o wycieczkę

Jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji. W sprawach wycieczek prosimy o kontakt telefoniczny, mejlowy lub przez formularz widoczny obok.

+48 606 444 213
ul. Floriańska 29, 31-019 Kraków
biuro@wycieczkidokrakowa.pl
wycieczka Kraków

Wycieczki dla grup szkolnych

Nasza Oferta wycieczek dla grup szkolnych

Wycieczki szkolne do Krakowa

Kraków jest miastem, które koniecznie trzeba pokazać dzieciom. To barwne miejsce, na które można spojrzeć okiem malucha i nastolatka. Tu łączą się tematy legendarne, historyczne, królewskie, wojenne, religijne, naukowe, kulturowe i rozrywkowe. Miasta zresztą reklamować nie trzeba. Warto tylko wspomnieć, że wiele zyskało w ostatnich latach dzięki remontom i realizacjom nowych, ciekawych pomysłów, dlatego też ugruntowało swoją pozycję punktu obowiązkowego na mapie szkolnych wycieczek.
To, że trzeba pojechać z klasą do Krakowa, nie ulega wątpliwości. Pytanie tylko, na jak długo lub… ile razy! Rodzice i nauczyciele zwykle poszukują kompromisu między bogatym programem wycieczki a jej kosztem. Temu problemowi naprzeciw wychodzi oferta Biura Podróży Trybała, w którym na bazie doświadczenia z licznymi grupami dzieci i młodzieży przygotowaliśmy bogatą ofertę pełnych atrakcji wycieczek do Krakowa, dostosowaną do najbardziej wyszukanych gustów.

Wycieczki szkolne do Krakowa na jeden dzień

Jeden dzień to czas siłą rzeczy ograniczony. Jednak już kilka godzin pozwala zaliczyć w Krakowie chociażby najbardziej podstawowy program zwiedzania zabytków ścisłej starówki. Podczas spaceru Drogą Królewską uczniowie zobaczą zamek Wawel wraz z katedrą, dzwonem Zygmunta i dziedzińcem, przejdą ulicą Grodzą i Kanoniczą z przystankiem przy „oknie papieskim” aż do Rynku, gdzie czekają na nich Sukiennice i Bazylika Mariacka. Stąd sławną ulicą Floriańską dostaną się do fragmentów starej fortyfikacji miasta wraz z Bramą Floriańską i Barbakanem. Spacer zakończyć można na Placu Matejki z Pomnikiem Grunwaldzkim. Klasyczny plan zwiedzania można zawsze dostosować do młodszych dzieci lub starszej młodzieży. Dzieci ucieszą wszelkie nawiązania do legend i smoka wawelskiego. Młodzież można wprowadzić w poważniejsze wątki historii miasta i jego mieszkańców.
Jeśli grupa zna już klasyczny program zwiedzania Krakowa, do wycieczki można podejść niestandardowo. Nawet jeden dzień umożliwia skorzystanie z kilku atrakcji, które miasto przygotowało dla swoich gości. Wśród nich warto odwiedzić KlockoLand i HistoryLand, Park Trampolin, zagadkowy Escape Room oraz Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Taka wycieczka połączy doświadczenia edukacyjne ze znakomitą zabawą.

Wycieczki szkolne do Krakowa na dwa dni

Wycieczki dwudniowe pozwalają na dołożenie do podstawowego programu dodatkowych elementów. Oprócz tego zatem, co zawarte jest w planie wycieczki jednodniowej do Krakowa, możliwe jest dodanie kolejnych atrakcji w mieście lub wyjazd w zupełnie inne, drugie miejsce. Spacer Bulwarami Wiślanymi pozwoli zobaczyć Skałkę i opowiedzieć o św. Stanisławie. Zmieści się też zwiedzanie komnat królewskich na Wawelu. Młodzież warto zabrać na Kazimierz, opowiedzieć o historii Polaków i Żydów, pokazać Fabrykę Emalii Oskara Schindlera. Trudno byłoby pominąć niezwykle ciekawie urządzone Muzeum Podziemia Rynku. Z otwartymi drzwiami czeka również Muzeum Archeologiczne, w którym grupa może odbyć ciekawe warsztaty.
Okolica Krakowa otwiera kolejne możliwości. Warto zabrać grupę do Wieliczki lub Bochni, ponieważ znajdują się tam niezwykłe kopalnie z niespodziankami takimi jak kaplica solna lub przepływ łódkami pod ziemią. Starszym należy pokazać Oświęcim, a w nim Muzeum Auschwitz-Birkenau. Tu warto wspomnieć, że Wieliczka, Bochnia i Oświęcim to miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Najmłodsi zapewne chętnie udadzą się do DinozatorLandu wraz z Lunaparkiem lub Energylandii w Zatorze, a starsi poeksperymentują w Muzeum Przyrodniczym.

Wycieczki szkolne do Krakowa na trzy dni

Jeśli tylko czas i finanse pozwalają, będzie dobrze zostać w okolicy Krakowa na jeszcze jeden dzień. Dzieci warto pociągnąć w świat legend, przypomnieć Wandę, Kraka, odwiedzić ich kopce, a przy Ołtarzu Wita Stwosza opowiadać historię żółtej ciżemki. Gdyby tego było mało, na małych turystów czeka Park Edukacyjny Wioski Świata, w którym poznać mogą wiele kultur z całego globu. Jest jeszcze Muzeum Obwarzanka, Labirynt Luster, Park Mitologii i Park Owadów. Natomiast młodzież na Kazimierzu może wejść do prawdziwych synagog żydowskich oraz zwiedzić docenione przez telewizję CNN Muzeum Lotnictwa Polskiego lub Muzeum Inżynierii Miejskiej.
Trzy dni można również wykorzystać wyjazdowo. Poza Krakowem w niedalekiej okolicy warty zobaczenia jest piękny Ojcowski Park Narodowy z ruinami Zamku Kazimierzowskiego, Bramą Krakowską i Jaskinią Łokietka. Niedaleko znajduje się także Pieskowa Skała i sławna Maczuga Herkulesa. Trzydniowa wycieczka szkolna może zatem obejmować Kraków-Wieliczkę-Oświęcim, Kraków-Ojców-Wieliczkę lub niemalże dowolną kombinację spośród wyżej wymienionych licznych atrakcji.
Przygotowując szkolną wycieczkę trzeba mieć na uwadze przede wszystkim to, ile są w stanie przyjąć dzieci, którym chcemy pokazać nowe miejsca. Nasze biuro stara się komponować programy zróżnicowane pod względem rodzaju wrażeń. Warto przeplatać edukację z rekreacją, a wycieczka będzie udana!

You don't have permission to register