Kontakt z nami

Zapytaj o wycieczkę

Jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji. W sprawach wycieczek prosimy o kontakt telefoniczny, mejlowy lub przez formularz widoczny obok.

+48 606 444 213
ul. Floriańska 29, 31-019 Kraków
biuro@wycieczkidokrakowa.pl
Kraków ciu ciu

Ciu Ciu

Oryginalna wycieczka do Krakowa

Oryginalnym pomysłem, jak urozmaicić wycieczkę szkolną do Krakowa, jest wizyta w miejscu, o tajemniczej nazwie Ciu Ciu. Szczególnie atrakcyjne będzie to dla najmłodszych, ponieważ Ciu Ciu to nic innego, jak najprawdziwsza fabryka cukierków! A które dziecko nie lubi słodyczy? Wystarczy tylko przekroczyć drzwi wejściowe, a już zewsząd otaczają nas rozmaite lizaki i landrynki. Bajeczna masa kolorów, przepyszny zapach. Już samo to potrafi pobudzić wyobraźnię. Ale Ciu Ciu to nie tylko sklep ze słodyczami. To coś znacznie więcej. Bo gdy tylko miniemy rzędy półek, uginających się pod ciężarem cukierków, dojdziemy do najsłodszego na świecie „laboratorium”, w jakim kiedykolwiek mieliśmy się okazję zjawić.

Niesamowite laboratorium!

Miła obsługa zaprasza maluchy bliżej. Najmniejszym daje krzesełka, na których mogą stanąć, by widzieć lepiej. I za chwilę się zaczyna… Na oczach dzieciaków powstają ich ulubione słodycze. Mistrzowie cukiernictwa cały czas opowiadają, co i jak robią. W jaki sposób zachodzą poszczególne procesy, co się dzieje, że efekt końcowy jest taki smaczny. Zadają też pytania typu: „Jakiego koloru zrobić dla Was cukierki? A z jakim obrazkiem chcecie? Banan? Uśmiech?” Dzieci z wypiekami na twarzach i nosami przyklejonymi do szyby śledzą, co się dzieje. Chętnie „kierują” pracą, odpowiadając na wszystko, o co zostaną zapytane. Tymczasem słodka masa formuje się w długie, wielokolorowe „sznury”, które za chwilę zostaną pokrojone ogromnym tasakiem na milion maleńkich draży. I jakie będzie zaskoczenie małych obserwatorów, gdy na każdym z cukierków zobaczą zamówiony przez siebie obrazek!

Gdy wiemy już, jak powstają landrynki, pora skosztować, czy są nie tylko piękne, ale i smaczne. Każdy z gości Ciu Ciu otrzyma cukiereczek do spróbowania. Ale to nie koniec! Zanim wyjdziemy z fabryki słodyczy, zarówno dzieci, jak i ich opieka, zostają obdarowane woreczkami pełnymi słodkich drażetek. A gdyby komuś to nie wystarczyło, można zaopatrzyć się dodatkowo w przyfabrycznym sklepiku. Wybór wszelkiego rodzaju słodkości jest naprawdę ogromny. Warto zwrócić tu uwagę, że cukierki i lizaki produkowane są z naturalnych składników, bez niepotrzebnej chemii i rozmaitych „ulepszaczy”, dzięki czemu są o wiele zdrowsze, niż wszystko to, co na co dzień możemy kupić w typowych sklepach spożywczych. Dzieci mogą więc bezpiecznie i bez obaw zajadać się otrzymanymi smakołykami.

Idealne miejsce dla wycieczek szkolnych

Ciu Ciu to miejsce, które w szczególności powinny odwiedzić wycieczki szkolne i przedszkolne przyjeżdżające do Krakowa. Ale i dla starszych grup zorganizowanych będzie to na pewno ciekawym doświadczeniem. W końcu z zamiłowania do słodyczy nigdy się nie wyrasta, a mało kto z nas wie, jak w rzeczywistości wygląda proces powstawania naszych ulubionych przysmaków.

Wizyta w fabryce cukierków będzie dobrą okazją do oderwania się na chwilę od typowego, przesiąkniętego milionem historii, zwiedzania starego miasta, gdzie na każdym kroku czekają na nas kolejne zabytki architektury, nazwiska i daty. Chwila przerwy w nieco luźniejszej atmosferze, wśród kolorowych przysmaków, i to jeszcze w miejscu leżącym na słynnej Drodze Królewskiej, którą przemierza większość grup zorganizowanych, przyjeżdżających do Krakowa, na pewno poprawi koncentrację młodzieży podczas dalszej wizyty w mieście i zostanie przez nich bardzo dobrze zapamiętana, jako coś „innego” względem standardowego programu wycieczki do dawnej stolicy Polski.

You don't have permission to register