606 444 213 biuro@trybala.com.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login
606 444 213 biuro@trybala.com.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

TOP 5 – Najciekawsze miejsca na wycieczki po Małopolsce

TOP 5 – Najciekawsze miejsca na wycieczki po Małopolsce.

Małopolska i cała Południowa Polska, potrafi zaskoczyć! Niezwykle zróżnicowane tereny – od monumentalnych gór po miasta z bogatą historią, architekturą i niezwykłym klimatem. Poznaj naszą listę TOP – 5! Najbardziej popularne miejsca na wycieczki do Małopolski!

 

TOP - 1 KRAKÓW

Miasto położone nad Wisłą, dawna stolica kraju i siedziba królów Polski, obecnie miejsce ich wiecznego spoczynku.

Głównym punktem jest Rynek Główny – największy średniowieczny plac w Europie, który dzięki swojej niepowtarzalności przyciąga wycieczki z całego świata. Centrum imprez i spotkań towarzyskich. Kraków to także, urokliwe zaułki, kościoły i muzea. Ludzi od dawna ciekawił historią i wielowiekowością, którą czujemy niemal w każdym miejscu. Aby zobaczyć najsłynniejsze zabytki Krakowa warto przejść się Drogą Królewską, która mierzy ok 2 km długości. Na trasie zobaczymy m.in. kościół Mariacki, Sukiennice, kościół św. Wojciecha oraz Wzgórze Wawelskie z zamkiem i katedrą. Kiedy odwiedzimy już wszystkie najważniejsze zabytki, możemy spojrzeć na Kraków z innej perspektywy, zapewni nam to widokowy lot balonem na bulwarze Wołyńskim. Możemy również skorzystać ze statków kursujących po Wiśle, w różne ciekawe miejsca Krakowa, np. do Tyńca. Kolejną opcją na fajną wycieczkę jest Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, który zainteresuje dzieci i dorosłych. Składa się z kilkudziesięciu urządzeń, dzięki którym poznamy w oryginalny sposób prawa fizyki i świat przyrody. Kraków jest także świetną bazą wypadową do pozostałych wycieczek po Małopolsce. 

Kraków jest pełen niesamowitych osobliwości i atrakcji – jakich? Przekonaj się na wycieczce do Krakowa!

TOP - 2 ZAKOPANE I OKOLICE

Zakopane najwyżej położone miasto w Polsce, leży u podnóża Tatr, zapewniając tym samym niezapomniane widoki. Sprzyja aktywnemu wypoczynkowi i rekreacji. Główny cel wycieczek szkolnych i nie tylko. Malownicze doliny zachęcają do długich spacerów oraz wędrówek po górskich zboczach. Zimą natomiast, możemy oddać się białemu szaleństwu, za sprawą licznych tras zjazdowych, m.in. z Kasprowego Wierchu (1985 m n.p.m.).

Zakopane przyciąga między innymi:

 • Głównym punktem każdej wycieczki jest słynny deptak zwany Krupówkami, przy którym mieszczą się klimatyczne restauracje, z regionalnymi potrawami, liczne sklepy i stoiska z pamiątkami. Spacerując będziemy mogli podziwiać ulicznych artystów oraz spróbować tradycyjnego oscypka.

 

 • Przy Krupówkach znajduje się również Muzeum Tatrzańskie, budowla w stylu zakopiańskim, w której będziemy mogli podziwiać ekspozycje przyrodniczą oraz etnograficzną.  Zapoznamy się z kulturą góralską oraz zobaczymy około 230 gatunków wypchanych zwierząt.

 

 •  Kolejnym punktem wycieczek jest Kolej linowo-terenowa na Gubałówkę (1120 m n.p.m.), która pozwala dostać się na szczyt i podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę Tatr oraz Kolej Linowa z Kuźnic na Kasprowy Wierch (1985 m n.p.m.).

 

 • Będąc na wycieczce w Zakopanym warto również udać się na Krzeptówki do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, które jest wotum dziękczynnym za uratowanie życia papieża Jana Pawła II podczas zamachu w 1981 r. Sanktuarium zostało poświęcone w 1992 r. i jest jednym z najmłodszych w okolicy.

WYCIECZKA W TATRY

Jedyne w Polsce góry o charakterze alpejskim, których piękno zachwyca. Skaliste wierzchołki sięgające chmur, rozległe górskie doliny, unikalna roślinność oraz stawy polodowcowe. Dzięki swojej niepowtarzalności, zostały objęte ochroną w ramach Tatrzańskiego Parku Narodowego. W Tatrach każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od spacerów malowniczymi dolinami, np. Kościeliskiej, wysokogórskimi wędrówkami aż po zaawansowane wyprawy, np. przejście słynnym szlakiem Orla Perć czy zdobycie najwyższego szczytu Polski – Rysów (2499 m n.p.m.). Warto również udać się na wycieczkę, trasą papieską, upamiętniającą Jana Pawła II. Prowadzi ona żółtym szlakiem, od schroniska PTTK na Polanie Chochołowskiej w górę Doliny Jarząbczej.

TOP - 3 ZAWOJA

Zawoja to największa pod względem powierzchni wieś w Polsce, posiadająca wybitne walory klimatyczne, krajobrazowe i turystyczne; stąd już w okresie międzywojennym stała się renomowaną miejscowością letniskową. Usytuowana jest u północnych zboczy Babiej Góry (Diablak 1725 m n.p.m.), drugiego co do wysokości pasma górskiego w Polsce. Zawoja to wieś, gdzie pielęgnuje się tradycje regionalne poprzez ochronę tradycji góralskich i budownictwa.

 • Babia Góra– masyw górski w Paśmie Babiogórskim należącym do Beskidu Żywieckiego w Beskidach Zachodnich. Najwyższym szczytem jest Diablak (1725 m n.p.m.), zwany również Babią Górą. Na szczyt Babiej Góry prowadzi wiele szlaków, jednym z najpiękniejszym, a zarazem najtrudniejszym jest Perć Akademików, udostępniona tylko w lecie.

 

 • Schronisko PTTK na Markowych Szczawinach– wybierając się na wycieczkę po stokach Babiej Góry, warto zatrzymać się w schronisku, które znajduję się na Polanie Markowe Szczawinyna wysokości 1180 m n.p.m. Obiekt oferuje noclegi, wyżywienie oraz różnego rodzaju szkolenia i imprezy.

 

 • Wodospad na Mosornym Potoku– ma wysokość 8 m i znajduje się przy niebieskim szlaku w Zawoi Mosorne. Zbudowany jest z warstw fiszu karpackiego. Dzięki swojej wysokości uznawany jest za jeden z największych i najpiękniejszych wodospadów w Beskidach.

 

 • Mosorny Groń– nowoczesny ośrodek turystyczno-narciarski z koleją linową i trasą zjazdową o długości 1420 m. Zimą mogą skorzystać z niego narciarze i snowboardziści, natomiast latem służy turystom pieszym. Na szczyt można wjechać 4-osobową koleją krzesełkową.

 

 • Ośrodek edukacyjny Babiogórskiego Parku Narodowego– miejsce, w którym zobaczymy interaktywną ekspozycję: Flora i fauna babiogórska. Podczas zwiedzania wystawy można usłyszeć odgłosy lasu: m.in. śpiew ptaków i porykiwanie niedźwiedzia. Bardzo ciekawa wystawa przybliży uczestnikom wycieczki początki ochrony przyrody babiogórskiej oraz historię rozwoju turystyki na odwiedzanym terenie.

 

 • Skansen Budownictwa Babiogórskiego im. Józefa Żaka– w Zawoi Markowe Rówienki. Muzeum na powietrzu prezentuje stare chaty góralskie o typowo babiogórskim stylu budownictwa.

TOP - 4 PODZIEMNY ŚWIAT SOLI

 • Kopalnia soli w Wieliczce w roku 1978 znalazła się na pierwszej światowej Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jeden z najcenniejszych zabytków, unikatowy obiekt górniczy. Rocznie odwiedza ją ponad milion turystów z całego świata, cel wielu wycieczek szkolnych. Historia warzelnictwa solnego w Wieliczce sięga okresu neolitu (ok. 3500 lat p.n.e.). Od wieku XIII była regularnie powiększana i modernizowana. Obecnie sięga 327 m głębokości i składa się z około 300 km sieci korytarzy, przy których znajduję się około 300 różnych komór. Trasy turystyczne mają długość około 3 km i znajdują się na głębokości od 64 do 135 m. Zwiedzającym udostępniono ponad 20 najpiękniejszych komór prowadzących pośród jezior i solnych rzeźb. Najbardziej efektowną jest największa na świecie podziemna kaplica św. Kingi, która może pomieścić 500 osób. Zdobienia wnętrza świątyni zostały wykonane z soli. Jest to najchętniej odwiedzane miejsce, przez wycieczki, w wielickiej kopalni soli. Ponadto w komorze Wessla na głębokości 135 m, został utworzony Podziemny Ośrodek Rehabilitacyjno – Leczniczy, który pomaga w leczeniu chorób dróg oddechowych oraz astmy i alergii. W podziemiach będziemy mogli zobaczyć także zabytkowe narzędzia, maszyny i ubiory górnicze, a to dzięki Muzeum Żup Krakowskich.

 

 • Kopalnia soli w Bochni znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest starsza od wielickiej kopalni. Trasa turystyczna liczy blisko 3 km długości i znajduje się na dwóch poziomach, sięgających 223 m głębokości. Zwiedzanie jej to niezapomniane przeżycie i wyprawa przez najstarsze wyrobiska bocheńskiej kopalni. Dzięki, jedynej na świeci, podziemnej ekspozycji multimedialnej, będziemy mogli przenieść się w czasie oraz poczuć niepowtarzalny klimat kopalni. Zwiedzający będą mogli zobaczyć komory o charakterystycznym kształcie i układzie, kaplice z przepięknymi rzeźbami, a także zabytkowe narzędzia i urządzenia górnicze. Wycieczkę po kopalni kończymy na głębokości 250 m w największej komorze Ważyn, w której możemy przenocować i zdrowo się wyspać, dzięki wyjątkowemu mikroklimatowi. Znajdziemy tutaj także restauracje, sklepik z pamiątkami, boisko oraz mini plac zabaw dla najmłodszych. Dla osób chcących jeszcze więcej wrażeń polecamy podziemną przeprawę łodziami przez zalaną solanką komorę oraz zjazd ogromną 140 m zjeżdżalnią.

Wycieczka szkolna do Wieliczki

TOP - 5 MUZEUM AUSCHWITZ - BIREKENAU W OŚWIĘCIMIU

Miejsce, które powinien odwiedzić każdy człowiek. Dawny niemiecki obóz koncentracyjny, który wywołuje w odwiedzających, niesamowite emocje. Pozwala przynajmniej częściowo wyobrazić sobie skalę Holokaustu. Na Muzeum składają się głównie dwie wielkie części byłego kompleksu obozowego: Auschwitz I Stammlager i Auschwitz II Birkenau, wraz z ponad 150 obiektami budowlanymi, ok. 300 ruinami, autentycznymi drogami, rampą, ogrodzeniami. Obiekt wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Leave a Reply

Text Widget

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Donec sed odio dui. Etiam porta sem malesuada.

Najnowsze komentarze